Máte štěňátko?

Pár slov pro majitele štěňátek a dorostencůMáte-li doma štěně dlouhosrstého plemene, které vyžaduje pravidelnou péči o srst, začněte s česáním hned, jak se u Vás štěně zabydlí (obvykle stačí pár dní). Přivykejte ho na pravidelné česání a kartáčování, byť je to v jeho věku pouze symbolické. Štěňátku se to jistě nebude líbit, ale nenechte se odradit jeho nářkem či kousáním. Buďte opatrní, trpěliví a důslední, malé štěně si na česání brzy zvykne – se starším psem už bývá podstatně horší pořízení.

  Mezi 3. – 5. měsícem by mělo Vaše štěně také absolvovat první stříhání. První návštěva bývá symbolická stejně jako její cena. Pokud chcete, aby Váš pejsek vypadal tak, jak jeho plemeni náleží, stříhání příliš neodkládejte. Má-li se Váš pejsek později dobře upravovat, je potřeba, aby si zvykal na prostředí, na stříhací stůl, strojek apod. Do srsti malých štěňat není dobré předčasně příliš zasahovat, proto jim při první návštěvě jen lehce zkrátím srst tam, kde se bude později stříhat.

  Chcete-li mít svého pejska vždy dobře upraveného, měly by vaše návštěvy být pravidelné. Ideální je interval 6 – 12 týdnů podle typu a kvality srsti a intenzity domácí péče o srst mezi stříháním.

Potřebujete-li pomoc či radu jak se postarat o svého čtyřnohého miláčka, ráda a ochotně Vám vyjdu vstříc.