PEFERUJI KOMPLETNÍ ÚPRAVY U MĚ V SALONU.POKUD SE PŘECI JEN DOMLUVÍME, ŽE SI PEJSKA VYKOUPETE SAMI, DODRŽUJTE TYTO POKYNY, PROSÍM.

Před úpravou musí být pejsek důkladně VYKOUPÁN, VYSUŠEN A DOPRAVEN NA STŘÍHÁNÍ ČISTÝ buď autem, nebo v náruči. 
  Srst musí být vykoupána a vysušena fénem maximálně 1 DEN před plánovaným stříháním.
Pokud je doba mezi koupáním a stříháním delší, je již srst zaprášená a přirozeným způsobem zamaštěná u kůže a nelze z ní vytvořit pěkný střih. To platí i v případě, že čistého pejska přivedete k holiči dlouhou procházkou po chodníku. Srst na tlapkách (v případě malých psů do půl těla) je plná drobných částeček prachu a kamínků, které poškozují nákladné střihačské náčiní.Ideální je pejska dovést autem, případně donést :o)
Před stříháním:
a) koupání dlouhosrstých plemen pro standardní stříhání, nebo krátký střih na přání

Chcete-li aby střih vašeho psa byl opravdu dobrý, musí být jeho srst také na stříhání dobře připravená – to znamená dobře rozčesaná, vyčesaná, vykoupaná a vysušená.

Pokud jste se rozhodli, že pejska na stříhání připravíte sami, ráda bych vám poskytla krátký návod, jak psa dobře vykoupat a vysušit (chcete-li střih, nikoli oholení strojkem).

- srst dobře rozčešete a pročešete kovovým hřebenem

- srst velmi důkladně prosprchujete teplou vodou – tak aby byla i u psa s velmi hustou srstí všude dobře namočená

  - pečlivě vymyjete srst dostatečným množstvím vhodného kvalitního šamponu pro psy

  - důkladně opláchnete šampon,toto prsím opakujte ještě jednou,ať je srst opravdu důkladně odmaštěná a čistá. Použijte kondicioner na srst. (šampon i konficioner můžeme zakoupit v salonu) opatrní buďte v oblastí očí a uší

- opláchnutou srst zbavte vody vymačkáním do ručníku – třením srst zbytečně zacucháte

- pročešte srst hřebenem a vysušte fénem 

- během fénování srst protahujte pod fénem hřebenem či kartáčem do rovna – vyfénujte zcela do sucha !!!Necháte-li po koupání psa pouze uschnout (což psovi ani jeho srsti nijak neprospívá), dočkáte se stejného výsledku, jako půjdete-li spát s dlouhými, mokrými, neučesanými vlasy – takové by kadeřník také dobře neostříhal.

Návod na koupání je pouze orientační, platí především pro pudly, boloňáčky, shi-zu, yorky, lhasa apso, kokry, setry, briardy, bobtaily a další dlouhosrstá plemena.


b)pro majitele, kteří chtějí mít ze svého dlouhosrstého pejska krátkosrstého

  Pro ty, kteří chtějí svého nejlepšího přítele pouze oholit strojkem jak jen to půjde nakrátko platí stejná verze koupání

 

 

DESATERO PRO PÁNÍČKY

 

1.Objednejte se s dostatečným předstihem. (1-3týdny)

2.Při objednání mi, prosím, sdělte, co budete požadovat za službu a v jakém stavu je srst Vašeho miláčka (plst atd.)

3.Prosím bez blech. Pokud budou, odrazí se to na ceně. Klíšťata vytáhnu.

4.Upozorněte mě na zdravotní problémy Vašeho psího miláčka – bradavice, jizvy, odřeniny. Nezapomeňte mě upozornit na případné epileptiky a srdeční problémy

5.Nestříhám pejsky s neléčenými kožními problémy! Nejdříve pan doktor, a pokud se nejedná o přenosnou nemoc, pak ke mě do salonu!!!

6. na agresivní pejsky mě upozorňuje předem 

7.Hlaste předem hárající fenečky.

8.Doporučuji pejsky k nám vodit na vodítku. Ne všichni jsou z „návštěvy“ u nás nadšeni a mohou se pokusit  „odejít domů“.

9.Nezapomeňte své pejsky před stříháním vyvenčit (a po něm samozřejmě uklidit), aby se při stříhání cítil dobře a nic ho netlačilo.

10.Protože mám svůj salon ráda a vy určitě chcete vodit své miláčky do čistého a pěkného prostředí, prosím ohlídejte, aby ostatním “NEPSAL“ psí pozdravy v salonu. 

DĚKUJI!!!